Proč skartovat

Zákonná archivace účetních dokladů, spisový a skartační řád, běžné uložení dokumentů v papírové nebo elektronické podobě a další s sebou nese zvýšené nároky na pozdější likvidaci, skartaci a recyklaci těchto materiálů.

Veřejný i soukromý sektor se potýká s problémem likvidace běžných, citlivých i tajných materiálů a jeho řešení není vždy vhodné jako v případě soukromé společnosti skartující prošlé občanské průkazy, pasy a jiné dokpady pro státní správu. Ty byly vyvezeny bez jakékoli vlastní skartace na skládku odpadu viz reportáž televize Prima.

Průmyslová špionáž, konkurence, organizovaný zločin a další činitelé jsou schopni zneužít Vaše nevhodně odstraněné dokumenty a data.

Běžnou skartaci pro Vás zajistí kancelářské skartovací stroje, které skartují veškeré dokumenty vzniklé při rutinní denní práci. Jsou vyráběny v různých velikostech a provedeních od nejmenších, schopných skartovat pouze papír, po vybavenější verze schopné skartace CD, DVD, kreditních karet a dalšího materiálu. Skartovacím stojem může být opatřena každá jednotlivá kancelář nebo lze využívat systému sběrných míst a jednoho centrálního skartovače. Ten je svým výkonem schopen skartovat stovky kilogramů materiálu za hodinu. Lze tak šetřit náklady na provoz oproti desítkám drobných skartovacích jednotek.

Centrální skartovače nebo také průmyslové skartovače lze využívat jak pro vlastní účely skartace materiálů, tak pro účely specializovaných pracovišť zajišťujících skartaci materiálů pro veřejné i soukromé instituce. Tyto stroje jsou schopny fungovat v nepřetržitém provozu.

Pro dodržení stupňů utajení při skartaci dokumentů lze volit různou hrubost řezného mechanismu.

     
 
 
Průmyslové skartovače HSM na Facebooku
Copyright 2012 © KAST spol s r.o. - Všechna práva vyhrazena
Vytvořilo Studio Pixel Design | CMS Web-SOUL | GDPR - ochrana osobních údajů
Tvorba webových stránek
Web-SOUL
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace